Deepak Chopra cz.2

Znalazłem ostatnio kilka audio booków Deepaka Chopry i pod ich wpływem postanowiłem, że kupię więcej jego książek. Pan wydaje się być ładnie uziemiony, zna świeże odkrycia naukowe dotyczące ciała i umysłu człowieka, a duchowość przez niego prezentowana wygląda na naprawdę rozsądną. Potrafi doskonale łączyć to co materialne z tym co duchowe i nie popada w skrajności. Chopra mówi naprawdę inspirujące rzeczy, używając prostego języka (chociaż jego hinduski akcent na początku troszkę utrudniał) i krótkich historii.

Chopra jest bardzo płodnym pisarzem, napisał około 25 książek na różne tematy, zawsze jednak duchowość i potęga ludzkiego umysłu jest motywem przewodnim. Gorąco polecam książkę „Siedem duchowych praw sukcesu”, czytając będziesz czuł, że już to wszystko znasz, ale mimo wszystko to są naprawdę dobre idee, które warto sobie odświeżyć.

Na koniec mała inspiracja dla użytowników pewnego wortalu: „Arguments are like fire-arms which a man may keep at home but should not carry about with him.”

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

  1. bardzo podoba mi się tekst napisany przez ishi – krótko, zwięźle, i w całej orientacji metafizycznej – na temat. Upojeniem dla mnie są slowa, „ładnie uziemiony”- wyraża wszystko, co ma sens w duchowości i z duchowością jest związane.
    Deepak Chopra jest jak najbardziej ok. Bezpieczny i ludzki w swym boskim ujawnianiu.Prosta nawigacja na krętej drodze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *