fenomen dzieci indygo

“Fenomen indygo” Carolina Hehenkamp

Ksiązka traktująca o ‘dzieciach nowych czasów’. Dzieciach, o nietypowych zdolnościach (włącznie z paranormalnymi), których podstawowym kolorem aury jest kolor Indygo. Jak sugeruje autorka, istoty te wprowadzą współczesny świat w ‘nową erę’, charakteryzującą się przebudzeniem świadomości i głęboką duchowością.

Nie jest to bynajmniej książka przepowiedni, ani tez burząca krew w żyłach opowieść. Jest to raczej podręcznik lub poradnik dla rodziców pobłogosławionych pociechami o tej specyficznej barwie, którzy nie do końca są w stanie poradzić sobie z ‘nietypowym zjawiskiem’, jakim jest wychowanie takiego dziecka.

Obecnie, o ile dobrze pamiętam, w Stanach Zjednoczonych są prowadzone dokładniejsze badania dotyczące tego tematu. Badania sugerujące, że istoty te nie tylko różnią się innymi zdolnościami i możliwościami niż ogól ludzi, ale mają także nietypowe DNA.

DI różni od innych sposób podejścia do Życia. Niezwykle wrażliwe, duchowo otwarte i o silnej potrzebie decydowania o samym sobie, padają często ofiarami niezrozumienia i nieakceptacji nie tylko otoczenia, ale przede wszystkim swoich wychowawców. Nie odnajdując tam miłości, akcpetacji i wsparcia, którego potrzebują, wychowywane w ‘tradycyjny’ sposób bardzo szybko popadają w różne schorzenia i zaburzenia umysłowe (zaburzenia koncentracji i uwagi, ADHD itp).

Z drugiej strony, DI są niezwykłymi nauczycielami swoich rodziów i otoczenia, wymagającymi absolutnej szczerości i prawdy. Ich obecność jest wyzwaniem dla skostniałych zasad i wręcz wymusza na opiekunach zmianę podejścia do nich, do siebie i do życia. Wychowywane ze zrozumieniem i miłością rozwijają swoje zdolności, a swoją obecnością pomagają przekształcać świadomość innych ludzi.

Uważam, pomijając drobne szczegóły, że ta książka równie dobrze mogłaby traktować o dzieciach z każdym innym kolorem aury.
Dla ludzi, którzy nie są rodzicami, Fenomen Indygo może powiedzieć wiele o nich samych i pomoże spojrzeć bardziej świadomie na własne dzieciństwo czy swoje wewnętrzne dziecko.

Podobne posty:
Akiane – dziecko Indygo ~ Dzieci Indygo – filmy ~ One, The Movie ~

3 komentarzy do “Fenomen indygo”


trackback do tego postu http://www.inspiruj.com/fenomen-indygo/trackback/
 1. littleowl:

  Cudowna ksiazka o cudownych dzieciach. Mysle, ze dzięki niej każdy z nas może dowiedziec sie czegoś o sobie , zrozumieć pewne zaleznośc, powybaczać sobie pewne rzeczy. Dzieci indygo są cudowne , myśle ze warto się porozglądać wkolo ( bo jest ich wśród nas coraz wiecej )i po prostu ich słuchac ,nauczyć sie czegoś. Ksiązka rozbudziła we mnie nadzieje na lepsze jutro. Gorąco polecam.

 2. Khan:

  No właśnie, napisałeś, że książka równie dobrze mogłaby opisywać każde inne dzieci, a nie tylko z takim kolorem aury. Nie wątpię w treść przekazu, ale czy przypadkiem autorzy nie tworzą sobie sztucznego podziału na dzieci indygo i resztę? To znaczy pewien zestaw cech nazywają sobie Fenomenem Indygo i dodają do tego duchową otoczkę?

 3. arek:

  Prawdopodobnie dzieci z tym zespolem cech (FI) charakteryzuja sie wieksza wrazliwoscia niz inne. Stad na pewno latwo dorobic sobie ‘duchowa otoczke’. Jednakze sam kolor aury jest juz pewna informacja o osobie (o rozwoju duchowym). Mysle, ze przekonania i wyobrazenia autorow mozna sobie ‘pominac’, a czytajac te ksiazke skorzystac z informacji, ktore sa dla nas.
  Nie mniej jednak, jesli dobrze Cie zrozumialem, to da sie odczuc ‘zauroczenie’ autorki, nadzieje i podkreslanie (przez duze P) znaczenia FI.

Komentuj