K-Pax

Pacjent 287, mówi o sobie “Prot”. Wydają się mało prawdopodobne, ale godne uwagi detale z jakimi opisuje K-Pax, planetę z której jak twierdzi pochodzi.

***

Większość ludzi wierzy w doktrynę “oko za oko, ząb za ząb”, która znana jest we Wszechświecie właśnie za swoją idiotyczność.
Wasz Budda czy Chrystus mieli inną ideę, ale nikt za bardzo nie przywiązywał do tego uwagi, nawet buddyści czy chrześcijanie. Wy ludzie… czasemi trudno sobie wyobrazić jak udało wam się zajść tak daleko.

Jeśli podobają się wam powyższe framenty, to spodoba wam się także świetny film K-Pax, w którym główną rolę gra Kevin Spacey. Pierwotnie rola Prouta była planowana dla Will Smith’a, ale po obejrzeniu filmu, chyba nikt sobie nie wyobraża, że Kevina mogłoby tam nie być. Film jest zabawny, poważny, wzruszający i co najważniejsze wciąga od samego początku. Całości dopełnia naprawdę dobra muzyka.

Jeśli wybrane fragmenty nie zaciekawiły was, to znaczy, że źle je dobrałem, film jest naprawdę warty zobaczenia. Został on nakręcony na podstawie książki, która doczekała się drugiej części zatytułowanej Na promieniu światła. A teraz, wybaczcie, ale muszę lecieć, promień nie czeka :)

Podobne posty:
Charles Chaplin o swoim życiu ~ Siddhartha ~ Zaplanuj sobie sukces ~

14 komentarzy do “K-Pax”


trackback do tego postu http://www.inspiruj.com/k-pax/trackback/
 1. ali baba:

  Tak, film jest naprawdę wart doświadczenia. :)

 2. Jaco:

  film jest świetny polecam!!!

 3. ishi:

  Czytał ktoś książkę?

 4. El Rafael:

  Tak, zacząłem chyba dwa albo trzy lata temu od książek. Dopiero potem obejrzałem film i… muszę powiedzieć, że książki bardziej mi się spodobały, a wtedy o rozwoju duchowym to ja jeszcze nie myślałem. Bardzo przyjemna lektura. Polecam bardziej niż film, który też jest ok :)

 5. ishi:

  Hmmm, trochę dziwnie się czyta, kiedy oglądało się najpierw film, ale jednak spróbuję.

 6. grove:

  A gdzie można nabyć książki??

 7. grove:

  ok już znalazłem:)

 8. ishi:

  Księgarnie internetowe no i Allegro.

 9. Nazcain:

  Dzięki za info o książkach, właśnie zakupiłem trylogię (będzie co czytać w wakacje :).

 10. Nazcain:

  A właśnie – seria K-PAX posiada 3 tomy – trzecia część to “Światy prota” (wydana w Polsce w tym roku z przekładu dwóch pozycji: “The worlds of prot” [2002] i “Prot’s report” [2004]). Czyli jednak wygląda na to, że w oryginale są to 4 książki). :) W nowym wydaniu K-PAX zawarta jest też informacja, że rozważa się produkcję następnej części filmu, ale nie wiem, na ile jest ona aktualna.

 11. Palomita:

  K-Pax leci w ta sobote na niemieckim RTL.O 20.15.Jezeli ktos zna niemiecki to ma okazje zobaczyc ( zobaczyc moze i bez znajomosci niemieckiego,ale wtedy tylko zobaczyc:-)

 12. Palomita:

  Jest akurat reklama.K-PAX TO CUDOWNY FILM !!!!Dawno nie widzialam tak dobrego filmu,choc jeszcze nie wiem jak sie skonczy :-)Mozna go sciagnac z internetu z polskim lektorem.Zrobcie to – kto nie widzial.Naprawde warto !

 13. przemo12:

  a skad mozna go sciagnąc po polsku ?

 14. Palomita:

  Z eMule.( osiolek )

Komentuj