Jakiś czas temu znalazłem “System Klucza Uniwersalnego” (The Master Key System) Charlesa F. Haanela i chociaż przeczytałem dopiero 4 rozdziały muszę powiedzieć, że to bardzo ciekawie napisana pozycja. Opisuje ona nas umysł świadomy i podświadomy, ich funkcje i zastosowania, jak używać jednego, tak aby drugi działał w prawidłowy sposób. System mówi o tym, że istnieje jedna Energia, jeden Umysł, którego wszyscy jesteśmy częścią i dzięki temu mamy dostęp do jego nieograniczonych możliwości.

Czytałem już książki, które traktowały niektóre cechy nadświadomości jako charakterystyczne dla podświadomości i nie widziały różnicy pomiędzy nimi. Nie wiem jak jest w tym przypadku, bo dopiero zacząłem zgłębiać ten system, ale jeśli będziemy pamiętać, że cała moc przechodzi przez filtry podświadomości a pochodzi od nadświadomości to nie ma problemu, że w książce nie jest to rozróżnione. Książka mówi o Prawie Przyciągania, świadomości, kreacji, możliwości wyboru i “higienie umysłowej”. Mam nadzieję, że do końca będzie tak ciekawa jak na początku.

Jeśli znasz angielski to możesz zapisać się i kurs będzie do ciebie wysyłany partiami na e-mail. To dobry sposób, bo każda lekcja na końcu zawiera ćwiczenia, których trzeba wykonać, jeśli naprawdę chcesz wprowadzić kurs w życie.

Dla tych, który wolą czytać po polsku jest nadzieja. Wojciech, autor bloga “Sekret życia w obfitości” zaczął tłumaczyć kurs na język polski (dostępny pierwszy rozdział) i pewnie słowa zachęty w komentarzach u niego na stronie pomogą mu dzieła dokończyć :)

Podobne posty:
Huna ~ Przeżycia poza ciałem cz. 1 ~ Codzienne wyzwanie ~

18 komentarzy do “System Klucza Uniwersalnego”


trackback do tego postu http://www.inspiruj.com/system-klucza-uniwersalnego/trackback/
 1. siedem:

  Serdecznie Witam
  Jestem w posiadaniu polskiej wersji językowej “The Master Key System”, jeśli byłby ktoś zainteresowany to chętnie prześlę link do strony z pełną wersją publikacji. Email: masterkeysystem@op.pl

 2. woody:

  Witam,
  Bardzo mocno poprosze o link do “The Master Key System” w polskiej wersji.
  Pozdrawiam,
  Woody

 3. Damabajah:

  Bardzo poprosze o link do “The Master Key System” w polskiej wersji.
  Pozdrawiam,

 4. amra66:

  Bardzo poprosze o link do “The Master Key System” w polskiej wersji.
  Pozdrawiam,

 5. Ishi:

  Napiszcie na e-mail z pierwszego komentarza.

 6. Asia:

  Ishi, i jak ci sie widzi ten system? Bo ja się szczerze mówiąc wynudziłam przy 3 części mailowej…

 7. ishi:

  No pierwsze trzy są dość nudne. Nie doszedłem do końca, dam znać jak tam będę :)

 8. Jakub Sałacki:

  cześć! czy nie skupiasz się za bardzo na czytaniu? Przecież wkoło jest wieczność! Twoje marzenia muszą się spełnić w tym warunkach – odetchnij! Świetny Blog! Pozdrawiam Wszystkim

 9. Wojciech:

  Jak można się nudzić przy lekturze Systemu Klucza Uniwersalnego?

  Nudzić można się przy kolejnym romansie lub kryminale. System to KURS, czyli czytasz-ćwiczysz-robisz-używasz!

  Dla mnie kwintesencja, prawdopodobnie najlepszy i jedyny kompletny kurs rozwoju osobistego i duchowego.

  Wojciech :)

 10. beata:

  Witam!, wszystkich zainteresowanytch informuję, że The Master Key – polskie wydanie jest do kupienia na allegro. Kupiłam , przeczytałam i jestem zachwycona, pozdrawiam

 11. Voyet:

  Najlepsza książka traktująca o rozwoju osobistym jaką znam. Wielkie uznanie i podziękowanie dla Pana Wojciecha za przetłumaczenie na język polski tej książki.Od siebie mogę tylko dodać że ja tą książkę wykorzystam w 100%. POZDRAWIAM

 12. Voyet:

  Przepraszam oczywiście książkę The Master Key System przetłumaczył na język polski Pan Artur Górski.

 13. katerina:

  Poproszę o link do kupienia tej pozycji na Allegro

 14. monika_19833:

  Bardzo poprosze o link do ”The Master Key system”w polskiej wersij pozdrawim

 15. rynjo:

  Przetłumaczoną książkę znajdziecie na http://www.solarisconsulting.pl/content/14/84

 16. kik:

  Kto chciałby wprowadzać klucz w życie, nie być sam i wymieniać sie doświadczeniami, znalazłam blog,ale dopiero początek, może coś z niego będzie:www.systemklucza.blox.pl.Piszę to ponieważ sama szukałam takiej stronki ze szczerym opisem kogoś początkującego.

 17. Wojciech:

  Kurs jest dostępny za darmo po polsku na http://www.systemkluczauniwersalnego.pl

  Pozdrawiam!
  Wojciech :)

 18. demar:

  Ja jestem posiadaczem ksiązki Ch,F.Haanel’a p.t.”The Master Key”(tłumaczona również przez Pana Artura Górskiego) wydaną przez przez Wydawcę Panią Beatę Wożniak z Łabiszyna.
  Książka została wydana na życzenie i z inspiracji nieżyjącej już Pani Marii Syczuk.Pani Maria w jakiś sposób dotarła do angielskiego oryginału wykładów Ch. Haanela z roku 1909 opublikowanych w formie książkowej w 1912r i dostarczyła tą książkę do Polski.
  Przypuszczam, że Pan Górski prowadzi swoje wykłady w oparciu o dorobek Ch.Haanela ,a “The Master Key System” jest rozwinięciem myśli Haanela.
  Ja posługuję się radami Haanela ale też J.Vitale ,R.Byrne i in. od 4 lat i obserwuję zmiany w moim podejściu do zdarzeń i otoczenia.Nie są mi obce zasady kahunów.

Komentuj