Gregg Braden. Boska Matryca.

W filmie Louise Hay “Możesz uzdrowić swoje życie”, o którym pisałem ostatnio wystąpił Gregg Braden – autor książek “The Divine Matrix”, “The Science of Miracles” i “The Isaiah Effect”. Mimo iż z wykształcenia jest typowym naukowcem w swoich poszukiwaniach stara łączyć się zachodnią naukę z duchowością. W tym celu podróżował do najdalszych zakątków Ziemi gdzie rozmawiał z szamanami, mnichami i joginami, próbując zdobyć jak najwięcej informacji w temacie uzdrawiania, modlitwy, medytacji czy wpływy umysłu na materię.

Pełen wywiad z Greggiem można obejrzeć na YouTube (w filmie Louise Hay ten materiał jest zedytowany i podzielony tak aby zgadzał się z pokazywaną opowieścią).

Ostatnio jestem w trakcie lektury jego książki “Divine Matrix” (Boska Matryca), która dla ludzi zorientowanych naukowo będzie zbyt duchowa, a dla poszukiwaczy duchowych prawd zbyt naukowa. Mimo wszystko napisana jest prosto i jest inspirująca. Gregg opisuje naukowe doświadczenia, które według niego potwierdzają starożytne przesłanki, że wszystko we wszechświecie jest ze sobą połączone i czas lub odległość nie są wielkimi przeszkodami, żeby móc zaobserwować tę jedność.

W książce opisane są eksperymenty na wojskowe i akademickie:
1. Dwóch naukowców Poponin i Gariaev udowodniło, że ludzkie DNA ma wpływ na fotony.

2. W 1993 w eksperymencie wojskowym pobrano DNA z ust ochotnika, które następnie umiejscowiono w innym pomieszczeniu. Żołnierzowi pokazywano filmy, które miały za zadanie wprowadzić go w różne stany emocjonalne jak np. radość, smutek czy złość. W tym czasie mierzono aktywność elektryczną próbki i okazało się, że wykazywała ona natychmiastowo charakterystykę, która pokrywała się z wzorem emocji badanej osoby. W kolejnym eksperymencie próbka była w odległości 350 mil od badanego, czas mierzono zegarem atomowym i dowiedziono, że reakcje DNA były natychmiastowe.

3. W kolejnym eksperymencie wydzielono DNA i zamknięto w specjalnym kloszu i kazano grupie testowej wpływać na cząsteczki za pomocą emocji. I tym razem mierząc zarówno chemicznie jak i wizualnie wykazano, że ludzie są w stanie wpłynąć na DNA.

Eksperymenty te według Gregga dowodzą, że zjawiska takie jak uzdrawianie, wpływanie modlitwą czy afirmacją nie są czymś wyłącznie mistycznym lecz związane są z naturalną charakterystyką świata, który nas otacza. Nauka zmierza w kierunku poznania tych obszarów i z czasem będą to zjawiska, które będzie można zrozumieć i wytłumaczyć za pomocą słownika akademickiego.

Muszę dodać od siebie, że niektóre teorie Bradena (akurat nie te wymienione w tej notce) są atakowane przez środowiska naukowe i dość często ten zarzuty brzmią sensownie jak na mój nienaukowy umysł :) Główną uwagą jest to, że łączy ze sobą rzeczy tylko dlatego, że wydają się być podobne lub związane, ale nie precyzuje na jakiej dokładnie podstawie tego dokonał.

Podobne posty:
Film o Louise Hay: “Możesz uzdrowić swoje życie” ~ Metoda Sedony ~ Deepak Chopra cz.2 ~

8 komentarzy do “Boska matryca”


trackback do tego postu http://www.inspiruj.com/boska-matryca/trackback/
 1. Cezary:

  Ta, żadnych naukowych akademickich opisów niech nie będzie lepiej do tego czym jest człowiek, bo znów zamkną to w kilku dziwnych słowach a potem się okaże, że to i tak wymyka się ich płytkiemu rozumowaniu. Tak jak lekarze, geniusze od 7 boleści, szkodzą ludziom tylko.

 2. Zainspirowany:

  Witam. Ja trochę nie na temat ale muszę to napisać. Różne ważne posty zamieszczam na interii i wiecie co? Cenzura ich nie pokazuje. Oczywiście niepisze nic obraźliwego nikogo nie wyzywam. Czy macie podobne doświadczenia?

 3. ishi:

  Ja akurat nie pisuję na Interii :)
  Jakiego typu rzeczy piszesz?

 4. assddd:

  ma ktos napisy do tego filmu??

 5. asd:

  link ?
  poda ktos zrodlo gdzie bede mogl ten film obejrzec/sciagnac (“Możesz uzdrowić swoje życie”)
  prosilbym o kontakt meilowy
  wtht.vwls@gmail.com
  z gory dzieki

 6. jozek:

  A ja sie zawsze uczepie :))) zawsze czytajta sam experyment! nawet gdy jest po angielsku, czesto go nie znajdziecie, a jesli tak, bo zobaczycie, ze autor streszczacjacy ow artek mocno minal sie z oryginalem. tyle

 7. ishi:

  Książka ukazała się już w języku polskim.

 8. Inspiruj.com » Blog Archive » Gregg Braden: The Science of Miracles:

  […] Pamiętacie Gregga Bradena? Tym razem filmik po polsku, w sześciu częściach (1 , 2, 3, 4, 5, 6), w którym mówi między innymi o eksperymentach o których pisalem kiedyś. […]

Komentuj