Cud Terapii Gersona

Obejrzałem przed chwilą bardzo interesujący film: „Cud Terapii Gersona” opowiadający o diecie, która podobno jest w stanie wyleczyć nawet raka. Została ona wynaleziona przez Dr Maxa Gersona w 1928r i pomogła tysiącom ludzi wyzdrowieć z uciążliwych chorób. Opiera się ona na częstym piciu specjalnie przygotowanego soku z warzyw, który jest błyskawicznie wchłaniany przez nasz organizm (szczegóły w filmie). Dzięki oczyszczeniu ciała z toksyn jest ono w stanie walczyć nawet z rakiem i jak wskazuje film z zadziwiającą wręcz skutecznością.

Cud Terapii Gersona” opowiada też o oporach środowiska medycznego, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, który tak prostą metodę traktuje z dużą niechęcią. Jak sugeruje film prawdopodobnie z powodu jej większej skuteczności niż tradycyjne sposoby leczenia raka.

Zdecydowanie warto obejrzeć film nawet będąc w doskonałym zdrowiu. Ja w sobotę idę na targ warzyw organicznych zapoznać się z ofertą – ostatnio czuję coraz większą ochotę na oczyszczenie organizmu i wyrobienie lepszych nawyków żywieniowych.

Film dostępny jest za darmo wraz w polskimi napisami na Google Video lub w częściach na YouTube.

Dołącz do rozmowy

15 komentarzy

 1. Dziwne.Nigdy nie słyszałem o tej metodzie.
  Czyżby kolejny spisek koncernów farmaceutycznych i środowiska medycznego?

 2. Oglądnąłem filmik i mam mieszane uczucia…. 1,5 h film w którym nie udało się dokładnie opisać tej diety (jakie proporcje soku, z czego dokładnie itp.) za to udało się pare razy pokazać samą książke (chcesz szczegółów kup książke) pokazać dokładnie jedyną i niepowtarzalną sokowirówkę oraz jej markę, dokładnie pokazać jakie firmy produkują suplementy do diety itp. Całość jak dla mnie wygląda jak nakręcona na przełomie lat 80-90, ale czy na pewno…? Zauważcie, że momenty kiedy pokazują te „autentyczne” zeznania uleczonych osób są kręcone w pseudo amatorski sposób. Kamera się trzęsię, dzwoni telefon, pies szczeka itp. Niby naturalne, ale jakże sztuczne… Poza tym w tle słychać odgłos analogowej kamery (takie tykanie) mającej dodać jakby autentyczności… Kto stosuje dziś takie kamery ?! Może w latach 60-70 to tak, produkcja filmu nagranego cyfrowo jest dziś o wiele tańsza niż obróbka z kliszy… No, ale kiedy film był nakręcony ? Fakty pomimo tej pseudo archiwalnej jakości pokazują na końcu 2004 rok, a wzmianka o powstaniu niedawno (z wikipedi wynika że 2002) NOP (National Organic Program) pokazuje, że moze to być prawda. Bardzo wiele jednak wiedzy było pozytywnej, ale jednak w formie dość mocno przypominającej zawoalowaną reklame… :] Czyli najpierw kup książke, a wszystkiego się dowiesz ;) 90 minut to wystarczająco dużo czasu aby przedstawić szczegóły owej diety w szczegółach :) Soki naturalne są dobre, to oczywiste i ja je uwielbiam, zwłaszcza marchewkowy :) Na dodatek jeszcze tragiczny życiorys autora. Po co ? By zwiekszyć autentyzm, że oddał życie za swój wynalazek ? Mniej krytycznie podszedłbym gdyby film prezentował samą terapie, a nie szczegóły wyżej wymienione. Poza tym lewatywy tak często ?? Chyba Gerson zapomniał, że już po jednej lewatywie potrzeba trochę czasu na odbudowanie flory bakteryjnej jelit… nie mówie już pare razy dziennie. Do przemyślenia. Gdbym filmik nie była naszpikowany tyloma przekazami „uautentyczniającymi” nie byłby zły, a tak wyszła kolejna papka, które wykorzystuje mądre prawdy dla szerzenia własnych korzyści. Jeśli ktokolwiek przeszedł taką terapie i mu pomogła to niech napisze.

  Używajcie swego serca oraz głowy w takie właśnie kolejności jeśli macie jakieś wątpliwości… :)

 3. Don Juan,

  Nie będę bronił terapii, bo jej nie znam, ale uważam, że jest warta bliższego poznania. Natomiast zaciekawił mnie twój tok myślenia. Piszesz o sercu, a komentarz jest całkowicie z głowy, domysły, wątpliwości i podejrzenia co do intencji twórców :)

  Jeśli chodzi o tak częste lewatywy, to ja zrozumiałem, że chodzi o osoby, które są poważnie chore a nie te, które profilaktycznie stosują dietę. Nie znam się na tym jednak, więc nie będę wnikał.

  Oczywiście rzeczy przedstawione w filmiku brzmią bardzo pozytywnie, skuteczność diety także zadziwiająco wysoka, ale jest to jakaś alternatywa, która rzeczywiście może komuś pomóc. Warto więc o niej wiedzieć.

 4. z ciekawości sprawdziłem cenę prezentowanego na filmie wyciskacza… otóż Norwalk Juicer—w wersji ze stali, bo jest jeszcze wersja z drewnianą obudowąâ€” kosztuje 2295 USD!!! powalająca cena :)

  więcej informacji o produkcie na: http://norwalkjuicers.com/

 5. Skrót wg książki Maxa Gersona: Cancer Therapy. Results of Fifty Cases. Station Hill Press. Gerson Institute 1997

  Doktor medycyny Max Gerson (1881- 1959) w młodości cierpiał na silne migreny, na które nie było lekarstwa. Wówczas, gdy tytułem eksperymentu zastosował u siebie restrykcyjną dietę wykluczającą sól, tłuszcz, produkty konserwowane, wędzone, a opartą na świeżych owocach i warzywach – dolegliwości migrenowe ustąpiły. Od tego czasu zaczął zalecać dietę \”przeciw migrenową\” swoim pacjentom, obserwując wyleczenie szeregu także innych chorób takich jak: gruźlica skóry, zapalenie stawów, choroby serca, cukrzyca, niewydolność nerek, choroby zwyrodnieniowe, i także nowotwory. Doktor Gerson w w Instytucie w Teksasie wyleczył swoją metodą poncrd 50 osób cierpiących na różne

  nowotwory często z przerzutami) takie jak czerniaki, raka: okrężnicy, kości, płuc, mózgu, prostaty, piersi, trzustki, ziarnicę, nie operacyjnego raka jajnika i in.

  Kuracje Gersona należy wykonywać pod kontrolą doświadczonego lekarza!

  Gerson w książce Leczenie nowotworów przedstawił dokumentację medyczną wyleczonych w Instytucie Gersona w Teksasie 50 -ciu przypadków zaawansowanych nowotworów, dzięki diecie owocowo – warzywnej. Do dzisiaj, pod kierownictwem

  Charlotty Gerson (córki) – Instytut ten stanowi światowe centrum leczenia i profilaktyki chorób degeneracyjnych. Ukazało się dotąd, ponad 200 artykułów w literaturze medycznej dokumentujących skuteczność metody. Przez ponad 60 lat, tysiące pacjentów uzyskało zdrowie w przypadkach wielu, często nieuleczalnych chorób -płuc, piersi, wątroby, trzustki, stwardnienia rozsianego i innych dzięki tej bezpiecznej, naturalnej i sprawdzonej metodzie leczenia.

  Założeniem metody leczenia jest istnienie przyczynowego związku między dostającymi się do organizmu m.in. wraz z dietą – zanieczyszczeniami środowiskowymi (toksyny, chemikalia, leki, niektóre pokarmy, a osłabieniem funkcji układu immunologicznego. Terapia Gersona uzupełnia niedobory witamin, minerałów, enzymów i innych składników pokarmowych przez spożywanie świeżch organicznie wyhodowanych owoców. warzyw i soków. Toksyczne resztki są eliminowane przez bezpieczną i skuteczną detoksykację. Naturalna obrona organizmu jest pobudzana i przywracana do zdrowia. Uszkodzone, czy zniszczone tkanki i układy ulegają regeneracji.

  ZASADY TERAPII GERSONA:

  Przez okres 6 – 12 tygodni zaleca się dietę ograniczoną do owoców, liści i warzyw w postaci wyciskanych na świeżo soków, lub spożywanych w postaci naturalnej, lub sałatek, albo duszonych w sosie własnym. Dopuszcza się również spożywanie ziemniaków, potraw z płatków owsianych, chleba żytniego bezsolnego, zupy Hipokratesa. Nie solić, jeść wszystko świeże.

  Po tym okresie można włączyć białko zwierzęce w postaci chudego sera bez soli, lub naturalnego jogurtu.

  Ta dieta jest podstawą leczenia. Warunkiem jest wykluczenie sodu i spożywanie maksymalnie dużej ilośći potasu. Jest ona łatwo i szybko trawiona. W niewielkim stopniu stymuluje metabolizm, natomiast pobudza eliminację substancji trujących i produktów pośrednich przemiany materii. Ilość kalorii jest mniejsza i organizm trawi każdy posiłek szybciej. Pacjenci mogą jeść i pić dowolne ilości (nawet dodatkowo w nocy).

  Dieta Gersona jest naturalna, wysoko witaminowa, bogata w płyny, minerały, enzymy i inne substancje bioaktywne, uboga w sód i tłuszcz.

  Typowa dieta składa się z :

  1/ Ze świeżych, organicznie wyhodowanych roślin w postaci: soku marchwiowo- jabłkowego (do 13 szklanek/ dzień i soku z zielonej sałaty.

  2/. Z trzech wegetariańskich posiłków świeżo przygotowanych z: owoców, warzyw i pełnych ziaren. Typowy posiłek składa się z sałaty, gotowanych warzyw, ziemniaków, zupy jarzynowej i soku.

  3/. Między posiłkami można jeść świeże owoce.

  Zabrania się :

  – papierosów, soli, ostrych przypraw (dozwala się świeże, lub suszone zioła), herbaty, kawy, kakao, czekolady, alkoholu, białego cukru i mąki, lodów, śmietany, ciastek, orzechów, grzybów, soi i jej produktów, marynat, ogórków, ananasów, wszystkich jagód (z wyjątkiem czerwonej porzeczki, wody do picia ( objętość żołądka jest potrzebna dla soków).

  – wszystkich pokarmów siarkowanych, konserwowanych, środków konserwujących, grochu, soczewicy i fasoli, pokarmów mrożonych, wędzonych, solonych warzyw, odwodnionych, sproszkowanych, soków butelkowych,

  – wszystkich tłuszczów, olejów, substytutów soli (dwuwęglanu sodu), past do zębów, lub płukania gardła, farb do włosów.

  Czasowo zabrania się :

  mleka, sera, masła, ryb, mięsa, jaj.

  Nie używać szybkowarów, garnków aluminiowych. Używać : nierdzewnej stali; szkła, emaliowanych garnków .

  Niezbędne pokarmy: owoce: jabłka, winogrona, wiśnie, mango, brzoskwinie, melony, pomarańcze, morele, grejpfruty, banany, melony papaja, mandarynki, gruszki, śliwki itp. Bardzo ważne są następujące warzywa: marchew, sałata, cykoria, rukiew wodna, rzodkiewka, szalotka, endywia, seler korzeniowy, pomidory, kalafior.

  Gruszki i śliwki gotowane są łatwo strawne. Można jeść owoce suszone (lecz nie siarkowane) jak morele, rodzynki, śliwki, lub mieszane owoce umyte (moczone i gotowane). Ilość szklanek soków w ciągu dnia. powinna być, przepisana przez lekarza. Mogą to być następujące soki: pomarańczowy, marchwiowo -jabłkowy, z zielonych liści, winogronowy, grejpfrutowy, pomidorowy, jabłkowy .

  Warzywa gotować na małym ogniu, bez dodatku wody (zachowują naturalny smak i są łatwo strawne, można używać małych ilości zup, dodawać, pomidorów, jabłek na dno, garnka aby zwiększyć ilość płynu. Czerwone buraki gotować w wodzie, w łupinach, tak jak ziemniaki. Woda ze szpinaku powinna być wylana, ze względu na kwas szczawiowy. Pomidory i cebulę gotować we własnym sosie.

  Zabrania się obierania, lub skrobania warzyw, gdyż ważne sole mineralne są pod skórką. Pokarmy gotowane (zupy i owoce) mogą być w lodówce przez 48 godzin.

  Najlepiej jest spożywać: soki owocowe, warzywne, sok ze świeżej cielęcej wątroby i żywność surową. W czasie okresów reakcji na leczenie (\”kryzysy ozdrowieńcze\”) jeść nie gotowane pokarmy, najlepiej sok jabłkowy, surową i tartą marchew bez skórki zmieszaną ze zmiażdżonym bananem.

  W przypadku nadwrażliwości jelit na surowe soki należy je zmieszać z rzadką, przefiltrowaną owsianką. W zależności od ciężkości stanu można mieszać pół na pół sok owocowy i owsiankę. Później można dodać tylko dwie płaskie łyżki płynnej owsianki zanim

  okres reakcji zostanie przezwyciężony. Surowe tarte jabłka można dawać w dużej ilości, lepiej obrane, żeby zredukować tworzenie gazów. Jabłka można przyjmować w każdej postaci: surowe, tarte, pieczone, sos jabłkowy lub jako kompot z rodzynkami. Marchew może być surowa, tarta (najlepiej, gdy jest zmieszana z tą samą ilością surowego soku jabłkowego, także gotowana, lekko pieczona, pokropiona miodem lub okruchami chleba. Ziemniaki mogą być pieczone w łupinach, tłuczone, jako

  sałatka ziemniaczana zmieszana z sałatką z selerów z dresingiem winegrette, lub sokiem cytrynowym.

  Herbata miętowa: 1 łyżka mięty do 2 filiżanek gorącej wody,. gotować 5 min. Dodać brązowy cukier lub miód i trochę soku z cytryny.

  Lewatywy: mają największe znaczenie jako detoksykacja organizmu (odtruwanie),

  zwłaszcza na początku. Są niezbędne. Należy je często stosować (nawet w nocy), co 4 godziny i nawet częściej, gdy są ciężkie bóle, nudności, napięcie nerwowe i depresja. Lewatywy pomagają w przypadku stanów skurczowych, bólów serca i innych dolegliwości związanych np. z przerwaniem wszystkich zatruwających leków uspokajających.

  Początkowo podaje się do wypicia 2 łyżki stołowe oleju rycynowego popijając filiżanką – czarnej kawy i,po 5.godzinach można wykonać lewatywę z oleju rycynowego (dodatkowo).

  Niekiedy stosuje się lewatywy co 2 godziny, lub częściej w czasie pierwszych dni leczenia, zwłaszcza w bardziej zaawansowanych przypadkach, gdy jest większa intoksykacja w wyniku wchłaniania masy guza, gruczołów itp. które zatruwają organizm. Bez częstych lewatyw istnieje niebezpieczeństwo śmierci z powodu śpiączki wątrobowej w wyniku zatrucia przez toksyny!

  Lewatywy wykonuje się na lewym boku z podkurczonymi do brzucha nogami, przy

  głębokim oddychaniu, w czasie wchłaniania dużych ilości płynu do wszystkich części jelita grubego. Po 10 – 12 min. prawie cała kofeina jest absorbowana i przedostaje się do żyły wrotnej i do wątroby, którą stymuluje przez nerwy trzewne. W wyniku tego następuje wzrost produkcji żółci, otwarcie przewodów żółciowych i większy wypływ żółci, która zawiera trujące toksyny.

  Lewatywy przygotowuje się z 3 łyżek stołowych mielonej czarnej kawy,i na 250 ml wody gotuje sie 3 min. na dużym ogniu a następnie przez 20 min na małym ogniu. Ostudzić do temperatury pokojowej. Podawać we wlewie rozcieńczone wodą. Lewatywy z kawy – obniżają ilość toksyn we krwi.

  Na początku kuracji mogą występować nudności, wymioty, bóle głowy, kurcze jelit, brak apetytu, wzdęcia itp. przez kilka dni. Można pić (do 4 szklanek na dobę) herbatę miętową z odrobiną brązowego cukru i cytryną.

  Uwaga! Jak wykazały badania naukowe komórki immunologiczne (limfocyty) pacjenta są w stanie zniszczyć komórki nowotworowe gospodarza wtedy eksperyment przeprowadzamy w probówce (in vitro), nie mogą tego dokonać w organizmie ze względu na zanieczyszczenie ich powierzchni przez toksyny. Dlatego wszelkie naturalne terapie zmierzające do obniżenia ilości toksyn są uzasadnione.

  Adres Instytutu Gersona w Teksasie: Box 430, Bonita, CA 91908. Tel (619) 585 – 7600, Fax (619) 585 – 7610

  e-mail: mail@gerson.org web: gerson.org

 6. Don Jun książki nie czytał, nie wie na czym polega prawdziwa kuracja, sam wątpi i innych zraża.
  Zdrowa krytyka polega raczej na znajomosci faktów.

  Mam książkę w wersji angielskiej i polskiej i jestem bardzo zadowolona. To najlepsza książka dla tych, którzy naprawdę poszukują pomocy, ale także dla tych, którzy wiedzą, że nikt nie zadba o Ciebie tak jak Ty. Wiedza, jest podstawą.
  Poznanie terapii nie polega na obejrzeniu filmu lub przeczytaniu książki. Ja do książki zaglądam bardzo często. Mimo, że obie wersje czytalam, ciągle zauważam cos nowego.
  Poza tym nieznając Terapii Gersona,
  18 lat temu tym własnie sposobem(soki, oczyszczania) uniknęłam chemioterapii.
  Terapia Gersona jest nadzieją dla wielu.

  Dzięki za cenny artykuł i linki.

 7. Stosuje zmodyfikowana wersje terapii Gersona ( nie miałam raka) i po 6 miesiącach wyleczyłam się z egzemy i alergii, która mnie dręczyła przez ponad 20 lat. Dodatkowo pozbyłam się migren, bóli brzucha, depresji…wróciła mi radość życia, moje ciało nabrało lekkości.
  Wszystkie elementy terapii są ważne. A dokładnie chodzi o 2 filary:
  -detoksykacja
  -dożywianie(&suplementacja)

  Moja przyjaciolka wyleczyla sie z raka w 81′ stosujac ta terapie w pelnym zakresie; innej znajomej cofnal sie guz w piersi.

  jedna z ciekawszych terapii antynowotworowych w dzisiejszych czasach.

  pozdrawiam cieplo
  pije wasze zdrowie sokiem marchwiowym;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *