Codzienne wyzwanie

Daily Challenge

Daily Challenge” to strona, która w lekkim i zabawowym stylu motywuje do pokonywania małych wyzwań, które mają pomóc żyć w bardziej świadomy i zdrowy sposób. Po zapisaniu się dostajemy co dzień email (w języku angielskim) z krótkim zadaniem do wykonania. Są to proste i małe sprawy, które jednak w dłuższym okresie mogą mieć duże znaczenie dla naszego zdrowia czy samopoczucia. Przykładem może być zadanie: „Poświęć 5 minut aby sprawdzić, czy twoja klawiatura i monitor są ustawione w ergonomiczny sposób.” Banalna sprawa, jednakże mocno zaniedbywana przez większość z nas. 5 minut, które może odmienić naprawdę dużo.

Przytaczam akurat to zadanie, bo dotyczy mnie bezpośrednio: mój kręgosłup zaczął upominać się o uwagę, w związku z tym nie dość, że w pracy przestawiliśmy swoje monitory na odpowiednią wysokość, to jeszcze zacząłem poświęcać kilka minut dziennie na lekkie ćwiczenia.

Większość zadań na „Daily Challenge” dotyczy zdrowia, odżywania się i spraw emocjonalnych (przebaczania, skupianiu na pozytywach itp.). Jeśli kogoś motywuje zbieranie punktów, dzielenie się wynikami ze znajomymi czy odblokowywanie etapów, to strona ta ma także te funkcje, które sprawiają, że zadania są bardziej zabawą niż obowiązkiem.

PS. Jeśli fakt, że strona jest po angielsku jest dla ciebie wyzwaniem, to… może właśnie teraz warto zacząć :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *