Gregg Braden: The Science of Miracles

Pamiętacie Gregga Bradena? Tym razem filmik po polsku, w sześciu częściach (1 , 2, 3, 4, 5, 6), w którym mówi między innymi o eksperymentach o których pisalem kiedyś, a także o sile modlitwy i uczuć, uzdrowieniach i mocy umysłu.

Dołącz do rozmowy

3 komentarze

 1. Fajne jako sci-fi.
  Jakoś nie słyszałem, żeby komuś udało się powtórzyć te „naukowe” eksperymenty.

 2. Nie znam kulisów eksperymentów i naukowców, którzy je przeprowadzili , ale to, że nie słyszałeś o tym, żeby ktoś je powtórzył, nie jest chyba argumentem *(tym bardziej naukowym) na ich nieprawdziwość :)

  Traktuję to co mówi Braden jako inspirację, nie naukową tezę, czemu zresztą dałem wyraz w starej notce. Nie potrzebuję naukowego potwierdzenia np. na działanie modlitwy, bo to jeszcze zabierze trochę czasu :) Mimo wszystko ufam, że i tam w końcu jako ludzkość dotrzemy. W końcu będziemy mieli narzędzia, żeby to zmierzyć. Na razie każdy sprawdza sam :)

 3. Nie słyszałem a trochę sie nagooglałem. Jedyne do czego dotarłem to
  – sceptyczne opinie ludzi, którzy też usiłowali znaleźć kogoś, kto z sukcesem powtórzyłby te „naukowe” eksperymenty
  – próba odtworzenia przez inna ekipę, zakończona niepowodzeniem

  Zwróć też uwagę, że każda hipoteza jest tylko hipotezą dopóki nie ma na nią dowodów.

  Zgadzam się, że można traktować tego pana jako inspirację. Zgadzam się, że są pewne rzeczy, które nie mogą być na dziś dowiedzione naukowo.
  Nie toleruję jednak kiedy ktoś zwyczajnie robi ludziom wodę z mózgu i kłamie usiłując sprzedać jakieś idee pod płaszczykiem nauki. Z tego względu pan Braden stracił w moich oczach jakąkolwiek wiarygodność.

  Zainteresowanym polecam własny research. Droga googlem na skróty: gregg braden hoax.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *