Leela: gra samopoznania

Leela. Gra planszowa.

Słowo „lila” w sanskrycie znaczy „boska gra” i jest to określenie dla iluzorycznej „gry stworzenia”, w której wszyscy bierzemy udział. „Leela” to gra planszowa, z pozoru bardzo prosta, jednak nie bez przyczyny zwana jest grą samopoznania. Do gry potrzebna jest plansza, kostka, książka z komentarzem oraz jakiś przedmiot należący do gracza, najlepiej coś osobistego, co będzie go reprezentować na planszy. 72 pola planszy ułożone są w 8 rzędach. Pola reprezentują wszelkie stany i płaszczyzny świadomości.

Symbolika i numerologia gry są obszerne. Siedem rzędów symbolizuje, między innymi, 7 czakr (centrów energetycznych), a ósmy rząd to wzbicie się ponad nie. Gracz rzuca „karmiczną kostką” i przemieszcza się krok po kroku, poprzez siedem poziomów czakr, ku „prawdzie”, czyli polu o nazwie Kosmiczna Świadomość. Na swojej duchowej ścieżce może napotkać wiele przeszkód – w grze są to pola z symbolicznymi „wężami”, które ściągają gracza w dół, do pól położonych niżej – do niższych wibracji. Natomiast pola ze „strzałami” mogą „wystrzelić” gracza ku górze, ku wyższym poziomom świadomości.

Gra ma na celu nauczyć nas jak stać się lepszym graczem w życiu, nie na planszy. Odkrywa przed nami warstwa po warstwie to, co kryje nasze wnętrze i pomaga zrozumieć nas samych. Według legendy, gra pochodzi od świętych, którzy używali jej do samopoznania. Osobom traktującym grę na serio zaleca się grać w nią raz w roku, w celu rozpoznania, na jakim etapie duchowego rozwoju aktualnie się znajdują. Najlepiej jest wtedy zagrać samodzielnie. Można oczywiście zagrać z bliską osobą, jednak nie jest to typowa „gra towarzyska”.

Autorem książki z komentarzem do gry jest Harish Johari, Warto zajrzeć na stronę prowadzona przez Sanatan Society , zadedykowaną właśnie jego osobie. Tam można przeczytać coś więcej o grze i znaleźć sklepy internetowe, gdzie jest aktualnie dostępna. Na stronie można także pobrać piękne mandale do medytacji, czy e-kartki. Strona zaciekawi osoby zainteresowane Hinduizmem i jogą.

Dołącz do rozmowy

4 komentarze

  1. http://ariom.ru/forum/p199039.html korzystajac z tego linku mozna gre skopiowac na wlasny uzytek, jest po rosyjsku, udostepniona przez wydawnictwo „Sofia” tak ze jest znana nie tylko czytelnikom anglojezycznym ale i za funkcjonujaca wciaz, chociaz oficjalnie nie istniejaca „zelazna kurtyna” Ci z Panstwa, ktorzy znaja rosyjski beda miec wiele satysfakcji grajac w Lile.Pozdrawiam
    mnahh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *