Co choroba mówi o tobie?

Tydzień temu miałem rozmowę, która bardzo wpłynęła na moje samopoczucie. Przez te kilka dni wracałem do rozmowy myślami, ciągle odczuwając dyskomfort. Dwa dni temu w domu pojawiła się książka “Co choroba mówi o tobie?” napisana przez Kurta Tepperweina. Nie ja ją kupiłem i jakoś ją zignorowałem. Następnego dnia dostałem objawów przeziębienia i nieprzyjemnego podrażnienia gardła. Oczywiście od razu sięgnąłem po najlepszy środek jakim jest czosnek :)

Przy okazji też zacząłem przeglądać książkę, w której są wyszczególnione pewne choroby wraz z opisami jak powstają pod wpływem naszych tłumionych emocji i opis przeziębienia i kataru jak ulał pasował do emocji jakie pojawiły mi się w związku z wspomnianą chorobą.

“Co choroba mówi o tobie?” jest pozycją, która traktuje chorobę nie jako naszego wroga, którego należy zwalczyć czy zdusić jej objawy, ale jako wskaźnik od ciała, który mówi nam o tym z czym powinniśmy popracować. Choroba to sygnał od ciała pokazujący gdzie zablokowaliśmy energię lub emocje. Autor opisuje kolejne fazy rozwoju choroby, a które są coraz silniejszymi prośbami ciała o zajęcie się sobą i problemem od którego uciekamy.

Pozycja interesująca i warta polecenia. Doskonale uzupełnia się z “Możesz uzdrowić swoje życie” Louise L. Hay.

Jak sam autor i wydawca wspomina, książka nie ma za zadanie podważyć mechanicznego podejścia współczesnej medycyny do ciała i jej osiągnięć. “Co choroba mówi o tobie?” uświadamia nam naturę choroby i pozwala zrozumieć, że prawidłowo odczytując wczesne sygnały naszego ciała możemy większości dolegliwości uniknąć.

Podobne posty:
Tale of Tales : The Endless Forest ~ System Klucza Uniwersalnego ~ Nowa książka Hicksów ~

2 komentarzy do “Co choroba mówi o tobie?”


trackback do tego postu http://www.inspiruj.com/co-choroba-mowi-o-tobie/trackback/
  1. ZenForest:

    Bardzo ciekawy artykuł, Kurt ma dobry wgląd w kwestie emocji w kontekście chorób :)

    Przy okazji dodałam Twego bloga do Blorgrolla na moim blogu, bo myślę że warto :)

  2. Ishi:

    Dziękuję bardzo :)

Komentuj