Ewolucja Świadomości

Itzhak Bentov. Wyższa Świadomość

Itzhak Bentov, czeski wynalazca i mistyk to bardzo ciekawa postać. Starał się łączyć empiryzm z duchowością, albo inaczej ujmując, chciał przedstawić procesy duchowe za pomocą narzędzi nauki. Film, który chciałem dziś wam przedstawić przybliża jego postać i idee. Pierwsza część to wywiad z samym Bentovem, bardzo sympatycznym i swobodnym człowiekiem. Kolejna to wykład opisujący przemyślenia Itzhaka. Co jest istotne sam autor zawsze twierdził, że jego idee nie są ostateczną prawdą, a jedynie modelem roboczym, który można rozwinąć lub weryfikować. Za pomocą diagramów jego przemyślenia dotyczące ewolucji, świadomości, energii kundalinii, medytacji i procesów w niej zachodzących są bardzo łatwe do zrozumienia dla większości. Bardzo polecam.

Zamówiłem sobie dwie książki Bentova, także myślę, że temat jego odkryć jeszcze powróci. Podziękowania dla Marko, za (jak zwykle) bardzo ciekawe linki.

Dołącz do rozmowy

3 komentarze

  1. Czytam pierwszą książkę, świetne rzeczy. Fajnie wytłumaczony proces medytacji, począwszy od procesów w naszym ciele, aż do rezonansu z Ziemią. Oddychanie, praca serca, pole magnetyczne ziemi, 7Hz itd – wszystko połączone w spójną całość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *