One The Movie

Historia powstania filmu “One” jest dość niecodzienna. Otóż pewnego ranka ojciec trójki dzieci obudził się z przeświadczeniem żeby nakręcić film. Problem polegał na tym, że nie miał on pojęcia jak się to robi, jego znajomi, którzy postanowili mu pomóc w realizacji tego zamierzenia, także nie wiedzieli jak się za to zabrać. Jednakże, przez następne dwa lata jeździli z kamerą po świecie i o dziwo, udało im się dotrzeć do znanych twórców, przywodców religijnych, sław i nauczycieli duchowych. Każdemu zadawali te same 20 pytań, m.in.: Dlaczego na świecie istnieje bieda? Jaka jest relacja pomiędzy nauką a religiami? Co się dzieje po śmierci? Jakie było by twoje życzenie dla Świata? Proszę opisz Boga. Czy jesteśmy Jednością?

Tak powstał film, który teraz zbiera nagrody na festiwalach filmowych. Film stworzony przez zwykłych ludzi, który porusza innych zwykłych ludzi.
Strona opisuje jak powstał film, możemy zobaczyć jego krótkie fragmenty, opis ludzi, którzy w nim wystąpili.

Zacząłem prowadzić tę stronę i nagle zauważam jak wiele świetnych, duchowych filmów powstaje na świecie: o dzieciach Indygo, Rozmowy z Bogiem, The One, Peaceful Warrior, Niebiańska przepowiednia. O wszystkich nich już pisałem i napewno przyjdą kolejne, a to bardzo dobra wiadomość…

Podziękowania dla Marko za newsa o filmie.

Podobne posty:
Rozmowy z Bogiem – film ~ Cień ~ Wewnętrzny krytyk ~

4 komentarzy do “One, The Movie”


trackback do tego postu http://www.inspiruj.com/one-the-movie/trackback/
 1. salice:

  Polecam rowniez inny ciekawy film, Lucky People Center International z 1998 roku, o szwedzkim rodowodzie. Nieco meczy natarczywa muzyka i szalonym montazem, bo konstrukcja filmu ma odzwierciedlac ducha naszych czasow, przypominac teledysk, ale generalnie zaskakuje i wzrusza. Pokazywani sa ludzie z roznych czesci swiata, ich radosci, obawy, dazenia. Ukazywana jest ludzka roznorodosc po to, by uwypuklic jednosc. Interesujaca wizja, warta zobaczenia.

 2. ishi:

  Ciekawe, postaram się go zobaczyć, dziękuję :)

 3. Seba:

  czy moze mi ktos podac link skad moge pobrac ten film. Nie moge go znalezc w internecie.

 4. sasiad27:

  jeśli ktoś wie gdzie mozna zdobyć napisy to tego filmu będe wdzięczny.

Komentuj