Kalendarz Majów

Kalendarz Majów

Fragment wywiadu z Johannem Kössnerem, opublikowanym w magazynie „Czwarty wymiar” Nr 11 /2002

Czym zatem jest czas według Majów i według Kössnera?

Majowie wywodzą się z określonej tradycji duchowej. Nieobca im była wiedza kosmologiczna, mieli wgląd w porządek pewnych prawidłowości. I właśnie te prawidłowości zastały zapisane w tzolkinie. Kalendarz Majów wychodzi poza nasze rozumienie, obejmuje nie tylko zagadnienia astrofizyki i astronomii, ale znacznie więcej. Jak Majowie rozumieli czas i świat? Rzeczywistość jest wielowymiarowa. Pierwszy wymiar to nasza biologia, drugi – emocjonalność, trzeci – umysłowość, mentalność. One tworzą nasz zewnętrzny świat. Czas jest czwartym wymiarem, bramą łączącą nas z innymi, wyższymi wymiarami, przez którą przepływają do nas informacje, energie. Żyjemy w świecie form, które w danym czasie stanowią manifestację czegoś, co nie ma formy, co jest ponad formami. Tak postrzegali nas Majowie i ja również tak go postrzegam. Czas nie ma natury linearnej. To tylko nasze subiektywne odczucie każe go tak postrzegać. Jego naturą jest cykliczność, ma rozmaite poziomy, między tymi poziomami są rozmaite powiązania. Nam, przyzwyczajonym do linearnego rozumienia pojęcia czasu, trudno to zaakceptować.

Jeśli chcecie poczytać więcej o Kalendarzu Majów to zapraszam na witrynę Wydawnictwa Pulsar. Jakiś czas temu na tej stronie została dodana Metryka urodzin, która w ciągu chwili oblicza nasz Kin urodzeniowy. Książka Hanny Kotwickiej „Ja Jestem Innym Ty” opisuje ze szczegółami każdy z aspektów tego Kina, dzięki temu można lepiej zrozumieć siebie, zobaczyć może jeszcze nie odkryte zdolności i kierunki rozwoju.

Kin Dnia wskazuje jakie energie rządzące danym dniem i mówi jakie tematy w danym czasie powinny być poruszane czy uzdrawiane. Niektóre osoby pracują z Kalendarzem Majów codziennie, dzięki temu porządkują swoją Ścieżkę i idą zgodnie z logicznymi, następującymi po sobie blokami tematycznymi.

Wikipedia: Kalendarz Majów

Dołącz do rozmowy

2 komentarze

  1. Hmm, 31 luty… leniwy programista ? Za dużo się nie dowiemy na temat celu własnego życia, do tego trzeba książkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *