Siddhartha

Siddhartha - Herman Hesse

Na blogu „The God in Me salutes the God in You” zauważyłem dziś wpis, który przypomniał mi o wspaniałej książce: „Siddhartha” Hermana Hesse’go. Pamiętam jak czytałem ją z wypiekami na twarzy, pochłaniając treść w zawrotnym tempie (inną książką, która zrobiła na mnie takie wrażenie była „Autobiografia Jogina” Paramahamsy Yoganandy). Nie wszystkie książki Hessego uznawałem za inspirujące, ale „Siddharta” jest naprawdę wartościową lekturą.

Imię głównego bohatera przywołuje na początku książki skojarzenia z Buddą (Siddhartha Gautama)…
ale nie będę zdradzał fabuły, napiszę tylko, że książka traktuje o duchowej podróży, życiu pełnym niespodzianek i poważnych decyzji. Wciągająca, wzruszająca i mądra, na pewno warto posiadać ją w swojej kolekcji. Polskie wydanie łatwo dostępne w księgarniach internetowych.

Dołącz do rozmowy

2 komentarze

  1. wspaniala ksiazka, o tym, ze jesli sie czegos szuka, to w koncu sie znajduje, ze choc czlowiek bladzi po drodze, to i tak przeciez idzie do przodu. dziekuje za przypomnienie o niej, czas siegnac po nia kolejny raz :)

  2. Gorąco polecam:) Naprawdę świetna książka, mądra i pouczająca. Zachęcam również do przeczytania „Przebudzenia” Anthonego de Mello. Przeczytaj a być może przy odrobinie szczęścia zaczniesz się dziwić ponownie:D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *