Reinkarnacja

reinkarncja

Gdyby Azjata poprosił mnie o zdefiniowanie Europy, poczułbym się zmuszony odpowiedzieć mu: jest to ta część świata, którą nawiedziło niewiarygodne złudzenie, że człowiek został stworzony z niczego i że obecne jego narodziny są jego pierwszym wejściem w życie.
Artur Schopenhauer „Parerga und Paralipomena II”

Nie jest bardziej zaskakujące narodzić się dwa razy, niż raz.
Wolter

Children’s Past Lives to witryna o dzieciach, które pamiętają swoje poprzednie wcielenia. Jak pisze autorka zarówno jej książka (obrazek u góry) jak i witryna nie jest ani teoretyczna ani religijna, tylko doświadczalna, oparta na obserwacjach i ma na celu zbierać i dokumentować przypadki pamięci reinkarnacyjnej wśród najmłodszych.

Wiele dzieci pamięta swoje poprzednie wcielenia spontanicznie, bez hionpozy czy zachęty w tym kierunku. Niektóre dwulatki czasem artykułują takie zdania jak „Pamiętam kiedy umarłam poprzednim razem” lub „Moja inna mama miała kręcone włosy”. Często opisują detale, których nie miały nigdy szansy nauczyć się w obecnym życiu.

Jeśli chcecie poczytać na ten temat w języku polskim to zajrzyjcie na stronę Fundacji Nautilus (treści zawarte na stronie fundacji niekoniecznie zbieżne z poglądami naszego serwisu :)

Najbardziej znaną historią dotyczącą reinkarnacji jest przypadek Santi Dewi, opisana przez Sture Lonnerstrand’a w książce „Prawdziwa opowieść o reinkarnacji”.
W Polsce sławnym przypadkiem był 5 chłopiec, który twierdził, że pamięta zamek w Malborku, że bywał w nim często, wskazywał na bramę wzjazdową, która teraz jest zamurowana. Rozpoznawał stroje, opowiadał o swojej żonie, dzieciach i czym się zajmował. Zginał w pojedynku na miecze.
Dorośli próbowali go testować pytająć o żarówki, na to chłopiec się oburzał, mówiąc, że nie istniały wtedy żarówki czy długopisy.

Wraz z tym jak chłopiec rósł, jego pamięć poprzedniego wcielenia była coraz słabsza, jednak isnieją ludzie, który mają ją bardzo dobrze rozwinięta lub poprzez proces rozwoju świadomości na nowo ją zyskują.
Wokół temat reinkarnacji narosło dużo mitów, przekłamań, często jest dyskredytowana przez ludzi, którzy twierdzą, że byli konkretną postacią historyczną, podczas gdy to ma tylko cieszyć ich rozdmuchane ego. Dla niektórych zjawisko reinkarnacji jest nie do wyobrażenia, dla innych to wiara, dla jeszcze innych niezaprzeczalny fakt (bo z własnymi doświadczeniami się nie dyskutuje).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *