Film Rozmowy z Bogiem.

Widziałem ostatnio film “Rozmowy z Bogiem“. Jedno trzeba szczególnie podkreślić: film nie jest adaptacją książki, bo i takowej moim zdaniem zrobić się nie da. Jest co prawda kilka fragmentów, w których pokazane są spotkania z czytelnikami i tam najwięcej dzieje się w sferze nauk duchowych, ale są to dość krótkie wstawki. Film opowiada historię życia autora książki i jak rozmowy z Bogiem, które prowadził zmieniły jego postrzeganie świata i egzystencję.

Przedstawiona historia koncentruje się na trudnościach w życiu Neal’a, na jego próbach przezwyciężania ciężkiego losu. W końcu dzięki publikacji “Rozmów z Bogiem” jego życie się odmienia. Patrząc zupełnie najprościej na film widzimy, że sytuacja bohatera zmienia się po otrzymaniu olbrzymiego czeku jako zapłaty za jego książkę i tak w sumie chyba będzie postrzegał widz, który książki nie czytał. Drugie dno to historia człowieka, który zupełnie zatracił kontakt z sobą, ze swoim wnętrzem, który próbował zmieniać systuacje swojego życia ciągle pozostając w swoim starym stanie świadomości i postrzegania. To okazało się niemożliwe i sprawiło, że jego życie było ciągłym zmaganiem. Dopiero za sprawą rozmów i rozwijaniem przez to swojej świadomości był w stanie zaakceptować siebie i zrozumieć, że można żyć inaczej. Niestety to w filmie nie jest pokazane zbyt wyraźnie.

Podobne posty:
Rozmowy z Bogiem – film ~ Rozmowy z Bogiem [trailer] ~ Listy do Boga ~

3 komentarzy do “Rozmowy z Bogiem – film”


trackback do tego postu http://www.inspiruj.com/rozmowy-z-bogiem-film-2/trackback/
 1. dea:

  Co mam zrobic żeby i mnie udało sie obejrzeć ten film i pozostałe, o których jest mowa na tej stronie?

 2. simon:

  Kupic DVD, pojsc do kina lub sciagnac z internetu.

 3. phoenixia:

  A jak dla mnie film nie byl az tak nastawiony na ten czek:))) Ale to chyba zalezy od odbioru. Mi wiele dal.
  Znow uwierzylam, ze to ja kreuje swe zycie, ze to ja siebie tortruje, takze poprzez kontakty z nieodpowiednimi ludzmi, ktorzy tylko mi w tym pomagaja… I ze czas z tym skonczyc. A jak? Odpowiedz dostalam niedlugo potem, dwa razy, jedna bolesniejsza od drugiej, bym w koncu pojela:))) I tak, mialam juz dosc :))

  I sama otworzylam sie na te Rozmowy we mnie;) Inspirujacy film.

  Pozdrawiam wszystkich czytajacych

  Caly swiat jest nasza inspiracja:)

Komentuj