Huna

Huna

Huna w języku hawajskim znaczy „tajemnica”, jest to system, który „dzieli” świadomość człowieka na trzy składowe: świadomość (lono), podświadomość (ku) oraz nadświadomość (kane) i naucza o powiązaniach między nimi. System ten w prosty i spójny sposób mówi o tym w jaki sposób te trzy aspekty współdziałają.

Współcześnie dość dobrze wiemy jak działa nasza świadomość (dzienna), zaś pojęcie nieświadomości zostało wprowadzone do psychologii relatywnie niedawno przez Carla Gustava Junga. Nieświadomy umysł zawiera w sobie podświadomość (całkowicie akceptowana współcześnie) oraz nadświadomość, która w kręgach naukowych akceptowana jest przez nielicznych. Wszystko dlatego, że nadświadomość jest tą częścią isoty ludzkiej, która wymyka się doświadczeniom i analizie intelektualnej. Huna stosowana od setek lat, uczyła jak oczyszczać umysł podświadomy, żeby nie stał na przeszkodzie w kontaktach z nadświadomością, a co za tym stoi, pokazywała jak poznać siebie i dotrzeć do mądrości wewnętrznej. Nadświadomość w różnych kręgach znana jest pod różnymi nazwami: szósty zmysł, Iskra Boża, instynkt (chociaż określenie bliższe jest podświadomości), Intuicja oraz Wyższe Ja. Oczyszczenie drogi to nadświadomości to motyw przewodni wielu tradycji duchowych.

Huna posiada 7 prostych zasad:
1. Ike – Świat jest taki jaki myślisz, że jest
2. Kala – Nie ma granic
3. Makia – Energia podąża za uwagą
4. Manawa – Teraz jest moment Mocy
5. Aloha – Kochać oznacza być szczęśliwym z …
6. Mana – Cała moc pochodzi z wnętrza
7. Pono – Skuteczność jest miarą prawdy

Obecnie na polskim rynku jest wiele pozycji książkowych dotyczących Huny, jedną z pierwszych była seria Maxa Freedoma Longa, jednak obecnie jest wiele lepszych, napisanych z punktu widzenia praktykującego Hunę, a nie teoretycznych rozważań. Huna może być zarówno praktyką duchową, szmańską jak i sposobem na lepsze, łatwiejsze i bardziej dostatnie życie.

Dołącz do rozmowy

7 komentarzy

 1. Jedną z najwspanialszych pozycji o hunie, jaką przeczytałem jednym tchem jest „Moc Aloha i wiedza huny” – napisana przez: Kala Kos & John Selby. Jakbyś chciał mam w wersji elektronicznej. Wtedy wyraź chęć na tej stronie i podaj swojego maila :)

 2. I znow jetem podejrzewana o bycie mezczyzna :)
  Spotyka mnie to tylko na tej stronie – duzo tutaj meskich wibracji czy co ;)

  Dziekuje za oferte – zastanowie sie :)

 3. Jeśli klikniesz w zdjęcie u góry zostaniesz przeniesiona na stronę huna.net.pl i tam jest bogaty dział 'literatura’.

  Mi osobiście przypadły do gustu: Serge Kahili King „Szaman Miejski” i Leszek Żądło „Wiedza tajemna. Huna w praktyce”

 4. Dziekuje ishi :)
  Szaman Miejski obij mi sie o uszy juz kilka razy .
  Chyba czas przyjrzec mu sie z bliska :)

 5. Golden bardzo proszę o wysłanie na mego maila “Moc Aloha i wiedza huny” – dziękuję:-))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *