Gra Satori. Colin Tipping

Metoda, którą opracował Colin C. Tipping, czyli “Radykalne wybaczanie” pozwala nam powrócić do sytuacji, w których poczuliśmy się skrzywdzeni i zmienić sposób postrzegania i uwolnić się od potrzeby potępiania osób, czy sytuacji, które nas zraniły. Uwalniamy energię, którą do tej pory poświęcaliśmy na utrzymywanie gniewu i urazy. Dochodzimy do wniosku, że nie ma czego wybaczać, bo tak naprawdę nic złego się nie stało, ponieważ we wszystkim co nas spotyka jest doskonałość. Trudne sytuacje nie przytrafiają się NAM tylko DLA NAS i służą naszemu rozwojowi.
Lesława Ignaszewska

Colin Tipping jest terapeutą, który stworzył Radykalne Wybaczanie kiedy zauważył, że tradycyjne ma zbyt małą skuteczność – często jest na pokaz lub “bo tak jest właściwie” albo chociaż szczere to proces przebiega zbyt powierzchownie i skrzywdzone osoby ciągle pielęgnują świadomość ofiary. Radykalne wybaczanie opiera się na innych założeniach: poprzez świadome spojrzenie na sytuację, zrozumienie, że nasze konatkty z ludzmi działają na zasadzie dopełniania się intencji możemy uwolnić się od poczucia krzywdy i zranienia. Nasze wybaczanie nie jest potrzebne krzywdzącym, ale nam samym, po to aby uwolnić się od emocji, których podtrzymywanie szkodzi naszemu zdrowiu i przejawianiu się w życiu.

Tipping rozwijając narzędzia Radykalnego Wybaczania stworzył grę (dostępna po polsku) “Satori“, która poprzez zabawę ma rozwijać swiadomość i uczyć techniki wybaczania. Niestety główną wadą gry jest jej wysoka cena. O zaletach możecie poczytać klikając w link powyżej.

Inna strona o Radykalnym Wybaczaniu

Podobne posty:
Metoda Sedony ~ Nowa książka Hicksów ~ ‘Niebiańska przepowiednia’ – jutro premiera ~

3 komentarzy do “Radykalne wybaczanie”


trackback do tego postu http://www.inspiruj.com/radykalne-wybaczanie/trackback/
  1. El Rafael:

    heh, 150zł za tę grę w porównaniu do 397zł za Cashflow 101 (ta z kolei dot. prosperity) Roberta Kiyosaki to w sumie nie aż tak źle ;) choć i tak troszke dużo…

  2. wermenis:

    satori, to “przebłyski oświecenia”, w sanskrycie. Ci co rozwijają się ‘odpowiednio’ w swojej duchowości doznają tego ‘zjawiska’. Takie “przebłyski”, powstają, przy zwiększonej energii, w czakrach, pod wpływem, autorefleksji i innych procesów, wewnętrznych ukierunkowanych na samoświadomość. Fajna rzecz, ;), ale potem trzeba iść dalej.

  3. Czytelniczka:

    Książka “Radykalne Wybaczanie” Colina Tippinga jest jest po polsku. Wydana została przez wydawnictwo MEDIUM, mają swoją księgarnię internetową. Grę chyba też tam można kupić. Szczerze polecam.

Komentuj