Metoda Sedony

Sedona Method. Metoda Sedony.

Jakiś czas temu kupiłem książkę „Sedona Method„, którą napisał Hale Dwoskin i utknąłem w połowie, bo napisana jest bardzo rozciągłym stylem. Wszystko powtarzane jest po kilka razy, a ciężko się czyta, wiedząc co jest w kolejnym paragrafie. Jednak mimo tego, że książka jest trochę przynudna warto zainteresować się Metodą Sedony.

Technika polega na zadawaniu sobie kilku pytań, która mają pomóc uwolnić pewne emocje lub zrozumieć co się za nimi kryło. Jakże często bywa tak, że emocje, które nami rządzą wydają się nieadekwatne do sytuacji. Metoda Sedony pomaga właśnie przetransformować nasze samopoczucie i spojrzeć jaśniej na okoliczności powstania emocji. Technika Hale Dwoskina chociaż bardzo prosta pomogła wielu ludziom i jest akceptowalna i przebadana przez psychologów. Na tej polskiej stronie znalazłem krótki opis metody (teraz sami widzicie, że kilkaset stron książki nie jest konieczne :). Sedona chociaż prosta, jest podobno bardzo skuteczna, dam znać jak przetestuję.

Dołącz do rozmowy

2 komentarze

  1. Z psychologii-znalezione na you tube .Filmik w 4-częściach dokumentujący niezwykłą ideę ang.psychologa Roberta Holdena „Happiness projekt”.Niestety dostępny tylko po angielsku.Pokazuje jak grupa ochotników w początkowo niskich nastrojach zmienia się podczas trwania eksperymentu.Robert Holden napisał kilka książek o szczęciu,jest świetnym mówcą,z ogromnym poczuciem humoru i jak widać na filmie łączy naukę z praktyką.

    http://www.youtube.com/watch?v=gYHQfuz2u28&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=nQwxMtyfomM&feature=channel
    http://www.youtube.com/watch?v=Laiq4-RAfog&feature=channel
    http://www.youtube.com/watch?v=Z88Dft11U2o&feature=channel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *