Nauki Abrahama. Esther & Jerry Hicks

Esther Hicks kontaktuje się z grupą duchowych istot, które nazywają siebie Abrahamem. Od kilkunastu lat podróżuje ze swoim mężem przez Stany Zjednoczone prowadząc warsztaty i seminaria. Nauki przekazywane przez Abrahama skupiają się na radości życia i umiejętności przyciągania do życia tego, czego pragną nasze dusze. Fundamentem nauk jest Prawo Przyciągania. To o czym pisze Esther napełnia nadzieją i pokazuje, że naprawdę jesteśmy twórcami naszego życia. A to co przyciągamy zależy tylko od nas i tego na czym skupiamy naszą uwagę. Poniżej zamieszczam skrótową listę najważniejszych postulatów na naukach Abrahama. Wkrótce postaram się przetłumaczyć na polski rozwinięcia do każdego z nich. Książką, która szerzej opisuje te treści i Prawo Przyciągania nosi tytuł “Ask and it is given“.

Nauki Abrahama

Jesteś Fizyczną Manifestacją, tego co Niefizyczne.

Jesteś tutaj i w ciele, ponieważ sam to wybrałeś.

Podstawą twojego życia jest Wolność, zaś celem życia jest Radość.

Jesteś twórcą, każdą myślą coś tworzysz.

Cokolwiek co sobie wyobrazisz, może być twoje lub możesz tym/takim się stać.

Wybierasz swoje kreacje poprzez to o czym myślisz (skupiasz uwagę).

Wszechświat cię uwielbia; zna każdą twoją intencję.

Wejdz w swoją naturalną Pełnię. Wszystko jest w porządku (Naprawdę jest!)

Ty jesteś twórcą swoich ścieżek myslowych na drodze do radości.

Sytuacje i pieniądze jakie przyciągasz są produktami twojego skupienia na Radości.

Na starość możesz opuścić swoje ciało bez uprzenich chorób i bólu.

Nie możesz umrzeć; jesteś Nieustającym Życiem.

ps. Dla tych co mają mieszane uczucia dotyczące channelingu: książka Esther Hicks jest tak czysta wibracyjnie, że wygląda mi to na przekaz bespośrednio od jej Wyższego Ja.

Podobne posty:
Kolejna książka Hicksów ~ Książki Esther i Jerrego Hicks po polsku ~ Prawo przyciągania [literatura] ~

8 komentarzy do “Nauki Abrahama”


trackback do tego postu http://www.inspiruj.com/nauki-abrahama/trackback/
 1. tOM:

  Wyższe Ja, powiadasz? Mimo wszystko wygląda mi to na przekaz od istot, które przebywają w wysokim astralu i myślą że są już oświecone. Inspirujące to może być, owszem, ale to tylko takie ogólnikowe sprawy. Nie ma to jak kontakt ze swoim WJ, które podpowiada praktyczne sposoby jak radzić sobie z codziennymi sprawami, które nas dotyczą, bez żadnego zbędnego filozofowania.

 2. ishi:

  Tom,
  Te postulaty w notce są ogólnikowe, to prawda, ale ona mają trafiać do ludzi, którzy nie mają rozległej wiedzy duchowej. Myślę, że trzeba przeczytać całą ksiażkę, żeby zdać sobie sprawę z prezentowanych tam treści.
  Jestem wyczulony jeśli chodzi o przekazy chanellingowo-astralne, a tu w książce widzę jednak czytość.
  Książka jest max praktyczna, nie ma w niej filozofowania. I co najistotniejsze ciągle utwierdza, że wszystko co ci potrzeba masz w sobie.
  Nie wszyscy ludzie mają świadomy kontakt ze swoim Wyższym Ja, wtedy taka książka jest jak najbardziej na miejscu, żeby pomóc go osiągnąć.

 3. tOM:

  Jeśli w książce nie ma podejścia typu “Jesteśmy bytami, które przeszły już ziemską wędrówkę..” to chętnie bym przeczytał, jeśli jest w polskojęzycznej wersji, bo rzeczywiście, jak mówisz, inspiracji może być mnóstwo. Tego nie podważam. Moja wątpliwość natomiast dotyczyła przypuszczenia, że autor ma info bezpośrednio od WJ.
  Jeśli naucza jak korzystać z własnego WJ to jest OK, ale jeśli wszystko kręci się wokół owych duchowych istot to może być misja i chęć uzależnienia innych od siebie.

 4. ishi:

  Patrzysz na wibracje przekazu i sa fajne, tresc bardzo pomocna, pani swoim zyciem pokazuje, ze stosuje o czym pisze i dziala. Przekaz traktuje tylko o Prawie Przyciagania, a nie o istotach itd. Nie widze misji ani uzalezniania. Szkoda, ze chyba jeszcze nie ma po polsku, to bys sam sie przekonal realnie :)

  Wartosciowa ksiazka bez 2 zdan.

 5. julka:

  Książki nie czytałam, za to czytałam to: http://whatanicewebsite.com/Connee/
  Zadne pseudoduchowe pierdółki, tylko konkretne i bardzo skuteczne narzędzia.

 6. janko:

  Czy możliwe jest w ogóle zakupienie tej książki w naszym ojczystym języku?

 7. ishi:

  Poczytaj tu

 8. Inspiruj.com » Blog Archive » Książki Esther i Jerrego Hicks po polsku:

  […] Esther i Jerrego Hicks o których kiedyś pisałem: “Proś a będzie ci dane“, “Prawo przyciągania“, “Potęga twoich emocji” i “Potęga […]

Komentuj