Wolna Wola. Tomasz Chałko. Freedom of Choice.

Wolna wola” (org. Freedom of Choice) to bardzo inspirująca książka napisana przez Dr Tomasza Chałko. Jak to często bywa książka przyszła do mnie we właściwym czasie, kiedy akurat czegoś takiego potrzebowałem. Podoba mi się także, bo traktuje o rozwoju świadomości, który łączy poznanie i uczucia, nie popadając w żadną ze skrajności. Książka zwraca uwagę na to, że celem Życia jest rozwój duchowy, który polega na poznaniu Stwórcy i rozwijaniu Miłości, ale nie traktuje doświadczeń materialnych jako kary lub pułapki (jak to mają w zwyczaju niektóre tradycje), tylko jako jeden z etapów na naszej drodze. Bardzo ciekawa lektura.

Troszkę natomiast przyczepiłbym się do samej strony promującej książkę, a właściwie sklepu tam się znajdującego. Książkę “Freedom of Choice” można kupić tam za $15, a w wersji elektronicznej za $1. Problem w tym, że chociaż na stronie można ją znaleźć po polsku to nie ma jej na stronie sklepu. Dla tych, których nie stać na zapłacenie za książkę jest opcja ściągnięcia jej za darmo.

Tomasz Chałko jest jednym z tłumaczy książki “Misja Thiaoouba” (autor: Michel Desmarquet), także dostępnej na wyżej wymienionej stronie. Niezależnie od światopoglądu czytającego to w dalszym ciągu wciągająca lektura.

“Jeśli twoi przywódcy ci mówią ‘Królestwo Boże jest w Niebie’, wtedy ptaki na niebie do niego dotrą przed tobą.
Jeśli mówią oni ‘Jest Ono w oceanie’, wtedy ryby do niego dotrą przed tobą. Ani tu ani tam, Królestwo jest WEWNĄTRZ nas.”

The Gospel of Thomas

Podobne posty:
Książka dla dzieci: ‘Czarodzieje mogą wszystko’ ~ Cud Terapii Gersona ~ System Klucza Uniwersalnego ~

6 komentarzy do “Wolna wola”


trackback do tego postu http://www.inspiruj.com/wolna-wola/trackback/
 1. megus:

  Przeczytałem i nasuwa się pytanie…
  Czy nie należy ograniczać myśli i działań np. seryjnych morderców aby oni mogli żyć w zgodzie z sobą i ich światem ?? :/

 2. ishi:

  To pytanie trzebaby zadać autorowi.

  Ja sądzę, że w więzieniu też mogą próbować żyć w zgodzie z ich światłem :)

 3. ishi:

  Kontynuacja książki, ale niestety tylko po angielsku.

 4. Art2013:

  Podroze ksztalca-:)

 5. Inspiruj.com » Blog Archive » Książka kucharska z Mt Best:

  […] Pisałem kiedyś o książce Tomasz Chałko pod tytułem “Wolna Wola”, która bardzo mi się podobała, dlatego też z zaciekawieniem zacząłem czytać “Książka kucharska z Mt Best. Wprowadzenie do świadomej diety”. Szczerze powiem, że temat odżywiania zawsze mało mnie interesował, po prostu jadłem to co mi smakowało. Jedyną świadoma decyzją jeśli chodzi o jedzenie było przejście na wegetarianizm kilkanaście lat temu. […]

 6. Piotr Kociszewski:

  Brak mi słów na nie które komentarze książki Misja.Aby krytykować należy coś wiedzieć na dany temat, aby zrozumieć Misję trzeba przeczytać parę set książek o zjawiskach parapsychologicznych a potem porównać głębię pojęć poruszanych w danej książce. Ktoś napisał – “aby to zrozumieć trzeba dorosnąć duchowo” Jak może pjerwszoklasista zrozumieć człowieka który ma wyższe wykształcenie. Napisałem książki “Zaświaty za Kulisami” i druga będzie wydana “Za Kulisami u Boga” i mogę powiedzieć że są ściśle powiązane tematycznie.

Komentuj