Życie i Nauka Mistrzów Dalekiego Wschodu

Kilka dni temu Ishi dodał notkę o książce “Nauka jak zostać bogatym” Wallace Wattles’a. Kiedy zacząłem czytać tę książkę, uświadomiłem sobie nagle, że czytam dokładnie o tym samym, tyle że w innej publikacji: “Życie i Nauka Mistrzów Dalekiego Wschodu” (Baird T. Spadling).
O ile “Nauka jak zostać bogatym” jest praktycznie samą esencją informacji dotyczących potęgi ludzkiego umysłu oraz siły kreacji, tak “Życie i Nauka…” rozszerza ten temat o wiele innych bardzo interesujących wątków.

Książka ta, prócz wspomnianych nauk na temat wykorzystywania naszych możliwości, posiada również bogate tło, które jest niemniej fascynujące. Została napisana przez Spadling’a pod wpływem doświadczeń z wyprawy amerykańskich naukowców (1894 r.) w różne zakątki południowej Azji. Celem wyprawy było poznanie tamtejszych kultur, a także zebranie informacji o nieistniejących już, wysoko rozwiniętych cywilizacjach, które przypuszczalnie żyły niegdyś na wyżynach Gobi. Wyprawa ta okazała się jednak czymś więcej. Amerykańscy naukowcy mieli możliwość spędzenia kilku lat w obecności Wielkich Mistrzów obserwując ich życie, zwyczaje i możliwości. Duchowe nauki, które otrzymywali od nich, a jednocześnie fizyczne potwierdzenie tych nauk, głeboko przemieniły ich życie i świadomość.

Obie ksiązki uczą duchowych prawd i ich praktycznego zastosowania. Traktują o wierze, jako o czynniku sprawczym i o naszej jedności z Absolutem, który jest źródłem oczywistej i realnej potęgi. Moc, którą otrzymaliśmy wraz z powołaniem nas do istnienia jest mocą doskonałego i bezwysiłkowego kształtowania naszego życia i wprowadzania zmian zgodnie z naszymi pragnieniami. Wszystkie nasze pragnienia zgodne z Wolą Boga są realizowane Jego mocą.

Książka ta zapewne jest znana większości czytelników zainteresowanych duchowością. Warto jednak odświeżyć sobie jej treści, zwłaszcza po kilku latach. Niektóre wypowiedzi duchowych mistrzów dotyczą przyszłości. Wizje, o których opowiadali stały się w międzyczasie rzeczywistością.

Z tego, czego się dowiedziałem, istniały inne wydania tej książki. Zawierały one podobno fotografie miejsc oraz samych mistrzów, a także mapy terenów, na których poruszali się amerykańscy naukowcy. Jeśli ktoś miałby dostęp do tych materiałów to proszę o komentarze.

Te ponadczasowe informacje, które niosą w sobie obie te książki, można spotkać praktycznie w każdej duchowej kulturze. Jednakże wciąż zazdrośnie ukrywane, przygniecione mnóstwem zabobonów, kłamstw oraz nieistotnych informacji, zostały zasłonięte przed oczami całych społeczeństw. Pragnienie poznania prawdy powoli acz konsekwentnie dąży do ich odsłonięcia.
Gorąco polecam!

Podobne posty:
Wewnętrzny krytyk ~ Huna ~ Ewangelia Judasza ~

24 komentarzy do “Życie i Nauka Mistrzów Dalekiego Wschodu”


trackback do tego postu http://www.inspiruj.com/zycie-i-nauka-mistrzow-dalekiego-wschodu/trackback/
 1. Golden:

  mogę wypozyczyć mailem tę książkę, jakby ktoś był zainteresowany.

 2. izsgor:

  uprzejmie proszę o jakieś szersze informacje na temat zdjęc wykonanych przez członków ekspedycji oraz map,których brakuje w e-bookowej wersji ksiązki.proszę o informacje …aga_i_piotr@tlen.pl

 3. dusia:

  ja bym była zainteresowana jakimś e-bookiem prosze o kontakt siwa-dusia@wp.pl

 4. Paolo:

  Golden jeśli to możliwe to równiez bardzo proszę o przesłanie ksiązki na mój adres email. Serdecznie dziekuje i pozdrawiam
  Paolo

 5. Oswald:

  Jest ta ksiazka jako e-book… Golden prosilbym o przeslanie… ag149@poczta.fm… pozdrawiam!

 6. Oswald:

  Golden… daj jakas odpowiedz… chcialbym przeczytac ta ksiazke a nie mam narazie na nia pieniazkow ;]

 7. Golden:

  Hej :)
  Książke można znaleźć pod adresem http://www.gmail.com, login: 123ebooks, hasło ebooks123. Przepraszam, ale nie widziałem wcześniejszych pytań o książke :)

 8. incubus:

  Nie no szacuneczek:) Ta stronka jest po prostu kapitalna, ilekroć na nią wchodzę znajduje coś czego od dawna szukałem:) Magia jest wokół nas… Tą magią jest BÓG… BIG thx dla wszystkich tworzących ten serwis:) GOD BLESS YOU FRIENDS=]

 9. Namaste:

  dziękuję za książki
  Bóg z Nami i w Nas cały czas :)

 10. jagatka:

  Mógłby mi ktoś przesłac książke “życie i Nauka Mistrzów Dalekiego Wschodu?Z góry dzieki

 11. jagatka:

  jagatka123@interia.pl

 12. Arias:

  A ja polecam dalszy ciąg mistrzów dalekiego wschodu;)już w realu w teraz. Teraz już 18 września 2007 roku jest dniem skoku kwantowego. Poczytaj przekazy Tobiasz, Metatrona Kathumiego i wielu innych.

  pozdrawia
  Arias

 13. Maciej:

  Wszystkim zaangażowanym w pracę nad sobą życzę siły i wytrwałości oraz szczęścia pochodzącego z Prawdziwego Światła.

 14. Suljan:

  Amerykańskie Bractwo Himawanti świetne nauki rozpowszechnia w postaci nauk Mistrzów Himawanti jak się na Wschodzie nazywa Mistrzów Mądrości z Himalajów. Spalding świetnie rozwinął ezoteryczne Bractwo Himawanti w Ameryce. Oby tak w Polsce te arcydzieła Spaldinga więcej ludzi czytywało, to by się świadomość narodu na lepszą zmieniła. Himawanti Rulez! Nie tylko w USA ustami Spaldinga ale powoli Polskę też już nam zdobywa!

 15. Megi:

  Cudowna ksiązka! W połączeniu z energią reiki i ćwiczeniami z jogi czy też tai chi daje rewelacyjne rezultay. Pozdrawiam świetliscie WSZYSTKICH

 16. wiera-diana:

  Przeczytalam ta ksiazke kilka razy .
  Wielkie przezycie,odrodzilam sie na nowo.
  Polecam wszystkim!!!!

 17. wiera-diana:

  Wielkie przezycie.Polecam wszystim!!!

 18. aga:

  Niesamowita książka wypełniająca światłem, ta ksiażka zmieniła moje życie i pewnie Was wszystkich. Powracanie do niej, to rytuał- ona staje się niezbędna jak powietrze… Pozdrawiam wszystkich;-)))

 19. sea:

  rewelacja, najpierw mialam ebooka ale po kilku nasteu zaledwie stronach wiedzialam ze to cos tak niezwyklego i musielismy kupic, ksiazka jest niesamowita!!! szkoda ze tak malo rozpowszechniona, po tytule nie spodziewalam sie takiej ksiazki

 20. bartosz:

  Ta książka miała spełnić pewne zadanie,i widać spełnia.
  Jeżeli rozbudza w nas tęsknotę za tym co jest w nas,porusza to co jest zagłuszane przez nasze Ego i hałas który panuje w naszym umyśle.Warto ją przeczytać i postarać się,aby nie zapomnieć jakie uczucia nas opanowały gdy ją czytaliśmy.
  Polecam…

 21. Rinobin:

  http://www.bairdtspalding.org/2009/07/when-and-where-was-baird-t-spalding-born-part-1/

  W powyższym linku znajdziecie trochę informacji o autorze opisanej książki i badania na temat autentyczności opisanych w niej historii.

 22. pat:

  szukam pilnie e-booka książki życie i nauka maistrzów dalekiego wschodu; czy ktoś to ma w dostępie? albo do kupienia;pozdr:)

 23. Golden:

  Ja chyba mam, przypomnij mi na maila: aqualani@gmail.com

 24. tsukiko:

  poszukuję pilnie audiobooka (jeśli takowy istnieje) oraz wydania jak najstarszego, z mapami i zdjęciami, ktoś posiada jakieś informację ???

Komentuj