Życie i Nauka Mistrzów Dalekiego Wschodu

Życie i Nauka Mistrzów Dalekiego Wschodu

Kilka dni temu Ishi dodał notkę o książce „Nauka jak zostać bogatym” Wallace Wattles’a. Kiedy zacząłem czytać tę książkę, uświadomiłem sobie nagle, że czytam dokładnie o tym samym, tyle że w innej publikacji: „Życie i Nauka Mistrzów Dalekiego Wschodu” (Baird T. Spadling).
O ile „Nauka jak zostać bogatym” jest praktycznie samą esencją informacji dotyczących potęgi ludzkiego umysłu oraz siły kreacji, tak „Życie i Nauka…” rozszerza ten temat o wiele innych bardzo interesujących wątków.

Książka ta, prócz wspomnianych nauk na temat wykorzystywania naszych możliwości, posiada również bogate tło, które jest niemniej fascynujące. Została napisana przez Spadling’a pod wpływem doświadczeń z wyprawy amerykańskich naukowców (1894 r.) w różne zakątki południowej Azji. Celem wyprawy było poznanie tamtejszych kultur, a także zebranie informacji o nieistniejących już, wysoko rozwiniętych cywilizacjach, które przypuszczalnie żyły niegdyś na wyżynach Gobi. Wyprawa ta okazała się jednak czymś więcej. Amerykańscy naukowcy mieli możliwość spędzenia kilku lat w obecności Wielkich Mistrzów obserwując ich życie, zwyczaje i możliwości. Duchowe nauki, które otrzymywali od nich, a jednocześnie fizyczne potwierdzenie tych nauk, głeboko przemieniły ich życie i świadomość.

Obie ksiązki uczą duchowych prawd i ich praktycznego zastosowania. Traktują o wierze, jako o czynniku sprawczym i o naszej jedności z Absolutem, który jest źródłem oczywistej i realnej potęgi. Moc, którą otrzymaliśmy wraz z powołaniem nas do istnienia jest mocą doskonałego i bezwysiłkowego kształtowania naszego życia i wprowadzania zmian zgodnie z naszymi pragnieniami. Wszystkie nasze pragnienia zgodne z Wolą Boga są realizowane Jego mocą.

Książka ta zapewne jest znana większości czytelników zainteresowanych duchowością. Warto jednak odświeżyć sobie jej treści, zwłaszcza po kilku latach. Niektóre wypowiedzi duchowych mistrzów dotyczą przyszłości. Wizje, o których opowiadali stały się w międzyczasie rzeczywistością.

Z tego, czego się dowiedziałem, istniały inne wydania tej książki. Zawierały one podobno fotografie miejsc oraz samych mistrzów, a także mapy terenów, na których poruszali się amerykańscy naukowcy. Jeśli ktoś miałby dostęp do tych materiałów to proszę o komentarze.

Te ponadczasowe informacje, które niosą w sobie obie te książki, można spotkać praktycznie w każdej duchowej kulturze. Jednakże wciąż zazdrośnie ukrywane, przygniecione mnóstwem zabobonów, kłamstw oraz nieistotnych informacji, zostały zasłonięte przed oczami całych społeczeństw. Pragnienie poznania prawdy powoli acz konsekwentnie dąży do ich odsłonięcia.
Gorąco polecam!

Dołącz do rozmowy

24 komentarze

 1. mogę wypozyczyć mailem tę książkę, jakby ktoś był zainteresowany.

 2. Golden jeśli to możliwe to równiez bardzo proszę o przesłanie ksiązki na mój adres email. Serdecznie dziekuje i pozdrawiam
  Paolo

 3. Golden… daj jakas odpowiedz… chcialbym przeczytac ta ksiazke a nie mam narazie na nia pieniazkow ;]

 4. Nie no szacuneczek:) Ta stronka jest po prostu kapitalna, ilekroć na nią wchodzę znajduje coś czego od dawna szukałem:) Magia jest wokół nas… Tą magią jest BÓG… BIG thx dla wszystkich tworzących ten serwis:) GOD BLESS YOU FRIENDS=]

 5. Mógłby mi ktoś przesłac książke „życie i Nauka Mistrzów Dalekiego Wschoduâ€?Z góry dzieki

 6. A ja polecam dalszy ciąg mistrzów dalekiego wschodu;)już w realu w teraz. Teraz już 18 września 2007 roku jest dniem skoku kwantowego. Poczytaj przekazy Tobiasz, Metatrona Kathumiego i wielu innych.

  pozdrawia
  Arias

 7. Wszystkim zaangażowanym w pracę nad sobą życzę siły i wytrwałości oraz szczęścia pochodzącego z Prawdziwego Światła.

 8. Amerykańskie Bractwo Himawanti świetne nauki rozpowszechnia w postaci nauk Mistrzów Himawanti jak się na Wschodzie nazywa Mistrzów Mądrości z Himalajów. Spalding świetnie rozwinął ezoteryczne Bractwo Himawanti w Ameryce. Oby tak w Polsce te arcydzieła Spaldinga więcej ludzi czytywało, to by się świadomość narodu na lepszą zmieniła. Himawanti Rulez! Nie tylko w USA ustami Spaldinga ale powoli Polskę też już nam zdobywa!

 9. Cudowna ksiązka! W połączeniu z energią reiki i ćwiczeniami z jogi czy też tai chi daje rewelacyjne rezultay. Pozdrawiam świetliscie WSZYSTKICH

 10. Niesamowita książka wypełniająca światłem, ta ksiażka zmieniła moje życie i pewnie Was wszystkich. Powracanie do niej, to rytuał- ona staje się niezbędna jak powietrze… Pozdrawiam wszystkich;-)))

 11. rewelacja, najpierw mialam ebooka ale po kilku nasteu zaledwie stronach wiedzialam ze to cos tak niezwyklego i musielismy kupic, ksiazka jest niesamowita!!! szkoda ze tak malo rozpowszechniona, po tytule nie spodziewalam sie takiej ksiazki

 12. Ta książka miała spełnić pewne zadanie,i widać spełnia.
  Jeżeli rozbudza w nas tęsknotę za tym co jest w nas,porusza to co jest zagłuszane przez nasze Ego i hałas który panuje w naszym umyśle.Warto ją przeczytać i postarać się,aby nie zapomnieć jakie uczucia nas opanowały gdy ją czytaliśmy.
  Polecam…

 13. szukam pilnie e-booka książki życie i nauka maistrzów dalekiego wschodu; czy ktoś to ma w dostępie? albo do kupienia;pozdr:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *